Jdi na obsah Jdi na menu
 


Státní svátek Brumbálových modrých kalhotek

4. 6. 2007


1. září – den, kdy se opět otvírají Bradavice a vítají nové i staré obyvatele svých komnat. Již dávný zvyk říká, že ředitel školy by měl nové žáky co nejvlídněji uvítat. Dosud tomu tak bylo – ano, až dosud.

***

Když již všichni žáci prvního ročníku seděli na svých místech u kolejních stolů, obvykle ředitel povstal, aby řekl pár slov. Teď ovšem zůstal sedět, nevnímajíc šťouchání své kolegyně a zarputile hleděl na bílý ubrus na stole.

Až po delší chvíli, kdy si začali studenti mezi sebou špitat, co se asi Brumlovi stalo, vstal.

„Dobrou chuť,“ sdělil stručně a na stolech se objevilo jídlo.

„Stručněji už to asi nešlo,“ uchichtnul se Colin Creewey u nebelvírského stolu a zakousl se do krásně propečeného kuřecího stehýnka.

***

Po několika desítkách minut se studenti odebrali do svých postelí (na pokyn zástupkyně - ředitel byl totiž zcela pohroužen do jiného světa a nebyl schopen ze sebe vydat ani žbla). Nato Albus vystřelil ze židle, jenom se celý profesorský stůl zatřásl, a běžel zpátky k televizi.

„Co se mu stalo?“ divila se profesorka Prýtová.

„Mozková disfunkce způsobená dlouhým valením očí,“ odpověděla klidně Minerva.

***

„Kalhotky s kapsami,“ skočil Krteček do svého domečku z hlíny. „S kapsami!“ vystrčil hlavu a řekl to ještě jednou – nejspíš aby nám neušlo, že své kapsy neztratil.

Krtek, idol mnoha malých dětí, se stal idolem i Albuse Brumbála. Znovu a znovu si pouštěl videokazetu s – podle něj – nejlepším příběhem všech dob. Jak krtek ke kalhotám přišel.

„Kalhotky s kapsami,“ zopakoval ještě jednou Albus s výrazem psychopata. „Kalhotky s kapsami…“

***

„Severusi, příteli! Jsi má spása!“ objal Albus profesora lektvarů, který se ovšem s obličejem staženým odporem odtáhl. „Nutně potřebuji tvou pomoc. Pojď se mnou, něco ti ukážu.“


„S kapsami!“ stáhl Krtek hlavu zpět do úkrytu.

„Vidíš, Severusi? Ty kalhotky chci!“ vykřikl Albus s hysterií.

„Jistě, jak si přejete,“ hleděl Snape na svého nadřízeného se zdviženým obočím.

O pár dní později…

„Milí studenti! Je mi velkou ctí vám oznámit, že zítřejší vyučování odpadá z důvodu nového bradavického svátku!“

Ve Velké síni začali všichni studenti radostně křičet a pískat, ovšem proslov jejich ředitele ještě neskončil.

„Copak nechcete vědět, jaký svátek to bude?“ zeptal se zmateně Albus.

„Ale my to víme, pane řediteli!“ ukázala Ginny se smíchem na Brumbálovy modré kalhotky. S kapsami!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ááááá!

(Zuza, 25. 7. 2011 23:00)

Tak to je něco! Fakt super! S kapsami!

Hmmm

(III, 11. 7. 2007 19:27)

Bezvadná ptákovina

!!!

(Hayddé, 18. 6. 2007 15:15)

to je mi ale super dobrá ptákovina!!jak tě to prosi tě napadalo?ale super,skvělý..a kdy bude nová kača k poháru?pls,že brzo,že jo..doufám to s plným srdcem naděje...

:P :P

(Susan, 5. 6. 2007 10:31)

Mé smrti se jenom tak nedočkáte, zemřít se mi fááákt nechce! :D

HA HA HA HÁÁÁÁÁÁÁÁ :D

(Amelia, 4. 6. 2007 21:49)

Týýýjo. Já mám málem taky disfunkci, z toho, jak valím očí teď na tohle! :D Takhle jsem se řehtala naposledy při mém nejmilovanějším filmu (pár pařmenů :D) Prostě super. Děkuji moc za poděkování :D Skvělé skvělé skvělé! Konečně dobrý důkaz, že jsi nezemřela. FAKT SUPEEEEER!!!! Taky je asi budu potřebovat - s kapsami! :)

Njn... :D

(Susan, 4. 6. 2007 18:15)

Tak se budu snažit teda neco sepsat... Minimálně ve čtvrtek bych měla mít dost času, nejdu do školy, tak jestli budu mít správnou náladu na psaní, tak něco napíšu ;)

paráda

(pasu-Hanka, 4. 6. 2007 17:48)

hahaha, tak to je hustý!!! Brumla jako fanda krtečka - super!!! abych řekla pravdu, tohle by mě teda nenapadlo...Ale kdy bude další kapitolka k Prokletému Poháru?????? Prosíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím!!!!!! Já asi umřu!!!!!!!! :D

Ncn :D

(Susan, 4. 6. 2007 15:12)

Když umím, tak umím :D
Ne fakt, já nevim. Mě nejdřív napadl Snapík v kalhotkách. A pak jsem si řekla, že Brumla bude lepší, páč je takový ujetější... :D Mno ale představa Snapíka v modrých kalhotkách... Mno ještě něco stvořím třeba :D

:D:D:D Booože :D

(LilyJane, 4. 6. 2007 15:09)

Tohle je fakticky kravina :D:D:D s kapsami! :D Já čekala že tam bude Sevík!! Tvá oblíbená postava!! :D A v podstatě už ji moje :D:D:D. Hej jak tě tohle napadlo!! :D